$75 Minimum | Free Delivery for Orders $175+ | Order by Monday 6pm for Thursday delivery!

Collection: All Products

Please note that most imagery is intended for reference, and that what you actually are receiving is harvested / made shortly before delivery, and therefore may look different (and often way better!) from what is pictured.
140 products
  • Eggs - 1 dozen
    Regular price
    $6.00
    Sale price
    $6.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Shiitake Mushrooms - 1/2 lb
    Regular price
    $7.00
    Sale price
    $7.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Mixed Fall Greens - 5 oz
    Regular price
    $5.00
    Sale price
    $5.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Oyster Mushrooms - 1/2 lb
    Regular price
    $7.00
    Sale price
    $7.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Arugula - 5 oz
    Regular price
    $5.00
    Sale price
    $5.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Steelhead Rainbow Trout - Whole Fish
    Regular price
    $16.00
    Sale price
    $16.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Yellow Onions - 3lbs
    Regular price
    $8.00
    Sale price
    $8.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Garlic - 2 heads
    Regular price
    $4.00
    Sale price
    $4.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Whole Milk - Hudson Valley Fresh - 1/2 gl
    Regular price
    $4.00
    Sale price
    $4.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Bunched Beets (with Greens)
    Regular price
    $4.00
    Sale price
    $4.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Feta - Lively Run Goat Dairy - 8oz
    Regular price
    $11.00
    Sale price
    $11.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Scallions - 1 bunch
    Regular price
    $4.00
    Sale price
    $4.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Feed a Family in Need
    Regular price
    from $10.00
    Sale price
    from $10.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Oat Milk - Oatly - 1 qt
    Regular price
    $5.00
    Sale price
    $5.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Broccolini - 1lb
    Regular price
    $9.00
    Sale price
    $9.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Cold Smoked Salmon - Catsmo Artisan Smokehouse (Var. sizes)
    Regular price
    from $12.00
    Sale price
    from $12.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Green Curly Kale - 1 bunch
    Regular price
    $4.00
    Sale price
    $4.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Pastrami Cold Smoked Salmon - Catsmo Artisan Smokehouse (Var. sizes)
    Regular price
    from $14.00
    Sale price
    from $14.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Original White English Muffins - Dam Good English Muffins - 4-pack
    Regular price
    $8.00
    Sale price
    $8.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Concord Grapes - 1 quart
    Regular price
    $8.00
    Sale price
    $8.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Honey - East Hollow (Var. Sizes)
    Regular price
    from $15.00
    Sale price
    from $15.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Ronnybrook Butter (Unsalted)
    Regular price
    from $7.00
    Sale price
    from $7.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Red Tropea Onions - 1 qt
    Regular price
    $5.00
    Sale price
    $5.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Plain Yogurt - Hudson Valley Fresh - 32oz
    Regular price
    $7.00
    Sale price
    $7.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Yesfolk Kombucha - Hojicha (4-pack)
    Regular price
    $16.00
    Sale price
    $16.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Unroasted Dark Chocolate - Raaka - (Var. Flavors)
    Regular price
    $6.00
    Sale price
    $6.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Rolled Oats - Maine Grains - 1.75 lbs
    Regular price
    $9.00
    Sale price
    $9.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Husk Cherries - 1 pint
    Regular price
    $6.00
    Sale price
    $6.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Brussel Sprouts - 1 quart
    Regular price
    $8.00
    Sale price
    $8.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Yesfolk Kombucha - Yaupon (4-pack)
    Regular price
    $16.00
    Sale price
    $16.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Spinach - 5 oz
    Regular price
    $5.00
    Sale price
    $5.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Prosciutto - Casella's Salumi - 3 oz
    Regular price
    $12.00
    Sale price
    $12.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out